Najlepsze książki dla młodzieży

Autorzy, którzy piszą książki dla młodzieży stają przed prawdziwym wyzwaniem (http://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazki-na-nagrody-szkolne). Młodzi ludzie oczekują od pracy równie silnych emocji i interesujących wydarzeń, które oferują im inne formy rozrywki. Nie ma znaczenia, jakie są Twoje zainteresowania, ile masz lat, jak często czytasz i dlaczego to robisz. W tej sekcji znajdziesz setki książek wszystkich gatunków, wybranych zgodnie z preferencjami młodych ludzi: przygody, moralności, powieści fantasy, romansów i wielu innych. Są to także książki dla młodych duchem, którzy pomimo doświadczeń życiowych, które składają się na ich bagaż, wciąż patrzą na świat z optymizmem, wiarą i miłością. W końcu najlepsze książki, podobnie jak najlepsi ludzie, nie mają ograniczenia wiekowego!

Wybrańcy – Kristin Cashore

Katsa jest dawcą – osobą o wielu jasnych oczach, która wykazuje nadprzyrodzone zdolności od urodzenia. Twoim prezentem jest ich wyjątkowa umiejętność walki. Prawo Królestwa Estill, w którym żyje Katsa, wymaga, aby każdy dawca był pod opieką króla, aby mógł ocenić, czy będzie przydatny na swoim dworze. Ze względu na swój szczególny talent Katsa jest zmuszona do działania w roli królewskiego kata. Samotna i przytłoczona beznadziejnością losu dziewczyna poznaje księcia Po, również dawcę, w którym szybko znajduje sojusznika. Z jego pomocą Katsa postanawia rozpocząć walkę o swoje prawa i sprzeciwić się reżimowi królewskiemu, który bezwzględnie wykorzystuje dary nagrody. Katsa jest silną postacią z niewzruszoną postacią, która inspiruje młodych czytelników swoją mądrością, pasją, a zwłaszcza odwagą.

Charlie – Stephen Chbosky

Charlie uczęszcza do liceum w Pittsburghu. Nigdy nie miał zbyt wielu kolegów, ma niezwykłe poglądy, jest chory nieśmiały i niezwykle wrażliwy. Charlie doświadcza swojej pierwszej miłości, ma problemy z narkotykami, rodziną, a nawet samobójstwem ukochanej osoby i opisuje wszystko w listach do swojego przyjaciela. Ta książka dla młodych ludzi, którą można przeczytać jednego wieczoru ze względu na jej stosunkowo niewielki rozmiar, pomoże każdemu nastolatkowi na trudnej ścieżce odkryć siebie.

Anna i pocałunek w Paryżu – Stephanie Perkins

Kiedy niektórzy nastolatkowie dowiedzieliby się o przeprowadzce do romantycznego Paryża na rok, wielu z nich podskoczyłoby z radości – ale Anna wcale nie jest zadowolona z tej wizji. Nie chcę opuszczać mojej ukochanej szkoły średniej, przyjaciół i chłopaka w Atlancie. Paris zrobiła na niej wrażenie tylko w dniu, w którym spotkała śmiertelnie przystojną Eti enne – młody Francuz jest elegancki, romantyczny, zabawny i … zajęty. Jednak Anna nie poddaje się i postanawia zdobyć serce Eti enne do końca tego roku szkolnego. Fabuła wydaje się bardzo banalna, ale w przeciwieństwie do pozorów, jest to książka, która może realistycznie zmienić życie wielu nastolatków. Anna and the Kiss in Paris to porywająca powieść, która przenosi czytelników w romantyczny świat paryskich ulic i przytulnych kawiarni.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com